PlusLiga: Zwycięska seria Będzina trwa! Cerrad Enea Czarni ulegli w Sosnowcu

Siatkarze MKS Będzin pokonali w Sosnowcu Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:21) w meczu 17. kolejki PlusLigi. Podopieczni Jakuba Bednaruka prowadzili już 2:0, lecz w trzecim secie przytrafił im się przestój. W czwartym szybko się jednak zrehabilitowali i zanotowali trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach.

Zespoły podeszły do meczu w odmiennych nastrojach. Radomianie w ostatniej kolejce ulegli BKS Viśle Bydgoszcz stając się pierwszą drużyną, która została pokonana przez tę ekipę. Będzinianie z kolei odbili się od dna tabeli wygrywając dwa spotkania z rzędu. Największą sensacją było pokonanie 3:1 przez zespół Jakuba Bednaruka mistrza Polski Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Początek poniedziałkowego meczu zasiał wśród kibiców Będzina ziarnko niepewności. Ich siatkarze przegrywali 1:4, lecz po chwili wyszli na prowadzenie 5:4. Po fragmencie bardzo wyrównanej rywalizacji gospodarze odskoczyli na dwa punkty (14:12), co skłoniło trenera Roberta Prygla do wzięcia czasu. Chwilę później sytuacja się odwróciła i to Bednaruk musiał przywołać do siebie podopiecznych, gdy stracili prowadzenie. Przerwa przyniosła zamierzony efekt, więc byliśmy świadkami emocjonującej końcówki, która zakończyła się korzystnie dla będzinian (26:24).

Drugą odsłonę rozpoczęła seria kapitalnych bloków z obu stron. Najpierw Michał Ostrowski w pojedynkę zatrzymał Artura Ratajczaka, a potem Dawid Gunia zablokował Wojciecha Włodarczyka. Z akcji na akcję coraz lepiej wyglądała gra siatkarzy z Będzina. Za sprawą bardzo dobrej zagrywki mogli odskoczyć na pięć oczek (15:10). Niewiele dała podwójna zmiana w zespole Cerradu Czarnych. Michał Filip od razu po wejściu na boisko został dwukrotnie zablokowany, więc szybko powrócił do kwadratu dla rezerwowych. Końcówkę zdominowali gospodarze, którzy wygrali 25:15.

Radomianie postawieni pod ścianą wyszli na plac w trzeciej odsłonie niezwykle zmotywowani. Walczyli o każdą piłkę, co pozwoliło im prowadzić trzema punktami (8:5). Utrzymujący się dystans zaniepokoił Bednaruka, więc zdecydował się przerwać grę przy stanie 11:14. Nie pomógł jednak ani czas, ani zmiana rozgrywającego. Goście pewnie zwyciężyli 25:19. Bohaterem decydującej fazy seta był Athanasios Protopsaltis. Grek znakomicie prezentował się w elementach ataku i zagrywki.

Porażka w trzecim secie wyraźnie rozdrażniła gospodarzy, bo po zmianie stron rozpoczęli od prowadzenia 5:1 i konsekwentnie utrzymywali rywali na dystans. Sytuacja do końca nie uległa zmianie, dzięki czemu będzinianie dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty notując trzecie z rzędu zwycięstwo.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Rafał Faryna. Atakujący dopisał do konta zespołu aż 27 punktów, z czego 22 atakiem, a 5 zagrywką.

MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:21)

MKS Będzin: Dawid Gunia, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Artur Ratajczak, Grzegorz Pająk, David Sossenheimer, Michał Potera (L) oraz Jan Fornal, Michał Superlak, Piotr Macheta (L)

Cerrad Enea Czarni Radom: Wojciech Włodarczyk, Alen Pajenk, Karol Butryn, Brenden Sander, Michał Ostrowski, Dejan Vincić, Michał Ruciak (L) oraz Michał Filip, Michał Kędzierski, Athanasios Protopsaltis, Bartosz Firszt, Mateusz Masłowski (L)

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

Terminarz 17. kolejki PlusLigi:

2020-01-25: Aluron Virtu CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)
2020-01-25: PGE Skra Bełchatów - BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)
2020-01-25: GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 28:26, 25:17, 23:25, 15:11)
2020-01-26: Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0
2020-01-26: Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 0:3
2020-01-27: MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:20)