Real Madryt wykorzystał szansę i został liderem La Liga

Piłkarze Realu Madryt pokonali Real Valladolid 1:0 i po 21 kolejkach hiszpańskiej ekstraklasy objęli prowadzenie w tabeli. Strzelcem gola był w 78. minucie Nacho. "Królewscy" skorzystali na potknięciu Barcelony, która dzień wcześniej uległa Valencii 0:2.

Prowadzona od niedawna przez Quique Setiena "Duma Katalonii" ma teraz trzy punkty straty do stołecznej ekipy. To był trzeci mecz Barcelony pod wodzą nowego szkoleniowca, który w połowie stycznia zastąpił Ernesto Valverde.

Było pierwsze od 18 lutego 2007 roku ligowe zwycięstwo u siebie Valencii nad Barceloną, ale "Nietoperze" udowodniły niedawno, że potrafią grać z tym utytułowanym rywalem. W finale poprzedniej edycji Pucharu Hiszpanii Valencia pokonała Katalończyków 2:1.