Zaskakująca sytuacja w PlusLidze! Kluby wymieniły się rozgrywającymi

Siatkówka
Zaskakująca sytuacja w PlusLidze! Kluby wymieniły się rozgrywającymi
fot. Cyfrasport

Decyzją zarządów Aluron Virtu CMC Zawiercie SA i Łuczniczki Bydgoszcz SA i w porozumieniu z zainteresowanymi od dnia 27 stycznia 2020 roku Piotr Lipiński jest graczem zespołu Aluron Virtu CMC Zawiercie, a Michal Masný siatkarzem drużyny BKS Visła Bydgoszcz.

Michal Masny trafił do Zawiercia przed sezonem 2018/2019 z Cuprum Lubin. Od razu, jako najbardziej doświadczony siatkarz w drużynie, został mianowany kapitanem Jurajskich Rycerzy. Znakomicie prowadził grę zespołu w fantastycznym sezonie, zakończonym udziałem w Final Four Pucharu Polski, 4. miejscem w PlusLidze i historycznym awansem do europejskich pucharów.

 

W trakcie letniej przerwy Aluron Virtu CMC mocno zaangażował się w formalności dotyczące uzyskania polskiego obywatelstwa przez zawodnika, a cała sprawa zakończyła się powodzeniem we wrześniu 2019 roku. Wskutek pozytywnej decyzji FIVB w grudniu Masný zmienił federację macierzystą na PZPS i w efekcie od tego momentu występuje w PlusLidze jako Polak.

 

W poszukiwaniu optymalnego zestawienia personalnego na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego władze obu klubów wyszły z inicjatywą wymiany rozgrywających. Masný, mieszkający na stałe w Bydgoszczy i mający tam rodzinę, postanowił podjąć wyzwanie utrzymania plusligowej siatkówki w mieście, z którym jest tak silnie związany. Piotr Lipiński z niecierpliwością czeka na ponowną szansę rywalizacji w europejskich pucharach oraz możliwość walki o udział w play-offach PlusLigi.

 

Lipiński zagra z numerem 5 na koszulce. Okazję do debiutu będzie miał już w środę podczas meczu Pucharu Challenge z tureckim Spor Toto Ankara, który rozpocznie się o 18:00 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

CM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie