Legia pozyska napastnika z III ligi? Niedawno grał przeciwko Barcelonie

Sztab szkoleniowy oraz działacze Legii Warszawa szukają napastnika, który mógłby zastąpić szykującego się do transferu Jarosława Niezgodę. Hiszpańskie media informują, że stołeczny klub bierze pod uwagę pozyskanie Angela Rodado, który jest zawodnikiem trzecioligowego UD Ibiza. Niespełna 23-letni snajper tydzień temu miał okazję mierzyć się w meczu ze słynną Barceloną.

Dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiej rozpisują się o wielkim zainteresowaniu napastnikiem ekipy z Ibizy. Rodado znalazł się w kręgu zainteresowań drugoligowych hiszpańskich klubów. Blisko 23-latka w swoich szeregach widzą takie zespoły z Segunda Division jak: UD Las Palmas, AD Alcorcon, CF Extramadura, a także CD Tenerife. Ponadto młody snajper jest kuszony przez grające w trzeciej lidze rezerwy Realu Madryt (Castilla).

Mimo, że wiele rodzimych klubów pyta o Rodado, to według hiszpańskich mediów, największe zaangażowanie wykazuje Legia. Stołeczny klub na odejściu Niezgody ma zarobić 5 milionów dolarów. Jeśli warszawianie faktycznie poważnie rozważają sprowadzenie snajpera pochodzącego z Majorki, to muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Wychowanek RCD Mallorca ma bowiem wpisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 2 mln euro. Być może władzom wicemistrzów Polski udałoby się podczas negocjacji nieco "zbić" tę sumę.

Rodado w tym sezonie wystąpił w 22 meczach ligowych, w których strzelił 12 goli. Ponadto atakujący urodzony w Palma de Mallorca rozegrał trzy spotkania w Pucharze Króla i zdobył jedną bramkę.

Przed tygodniem UD Ibiza z prawie 23-letnim napastnikiem w składzie, rywalizowała w Copa del Rey z Barceloną. Ekipa z Ibizy była bliska sprawienia sensacji, ale ostatecznie przegrała 1:2 z mistrzem kraju tracąc drugiego gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Rodado w starciu z "Dumą Katalonii" przebywał na boisku do 73. minuty.