Lewandowski faworytem plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna"? "Podczas gali na sportowca roku też nim był"

Piłka nożna

W niedzielę odbędzie się gala tygodnika "Piłka Nożna", podczas której dowiemy się, kto był najlepszym polskim piłkarzem w 2019 roku. Według prowadzących wydarzenie Marcina Feddka i Aleksandry Szutenberg faworytem jest Robert Lewandowski. Należy jednak pamiętać, że w plebiscycie na sportowca roku również nim był.

Lewandowski był absolutnym dominatorem plebiscytu na najlepszego polskiego piłkarza w latach 2011-2017. W poprzednim roku tytuł ten odebrał mu Łukasz Fabiański. W tegorocznej edycji poza piłkarzem Bayernu Monachium nominowani są również Grzegorz Krychowiak z Lokomotiwu Moskwa oraz Wojciech Szczęsny z Juventusu.

 

- Robert Lewandowski, jako panujący król, który został strącony z tronu. Przez rok trwał serial "Gra o tron". Jestem ciekawe czy wróci? Towarzystwo ma zacne. Jest to Krychowiak i Szczęsny. Trzej przyjaciele z boiska. Troszkę parafrazując napastnik, bramkarz i łącznik znajdą się w głównej kategorii i sam jestem ciekawy, jak to się rozstrzygnie - stwierdził Feddek.

 

Za polskim napastnikiem z Bayernu genialny 2019 rok. Lewandowski strzelił 54 gole w 58 meczach i o 4 trafienia wyprzedził Lionela Messiego zostając najskuteczniejszym zawodnikiem minionych 12 mięsiecy.

 

- Chyba każdy wie, że faworyt w tym roku jest jeden. Robert Lewandowski znalazł się m.in. w dziesiątce najlepszych piłkarzy świata podczas gali Złotej Piłki. Wydaje się, że to właśnie on sięgnie po swoją ósmą statuetkę - powiedziała Aleksandra Szutenberg.

 

Podczas gali Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca roku Lewandowskiego wyprzedził żużlowiec, Bartosz Zmarzlik.

 

- Na gali Przeglądu Sportowego i Polsatu na sportowca roku Lewandowski też był faworytem. Okazało się, że zwycięzcą okazał się Bartosz Zmarzlik. Oczywiście tu jest nieco inaczej, bo wygranego wybiera kapituła - dodał Feddek.

Bożena Pieczko, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie