LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Knack Roeselare. Relacja i wynik na żywo

Po ponad miesięcznej przerwie siatkarze wracają do gry w Lidze Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chce pozostać niepokonana w swojej grupie. Rywalem mistrzów Polski w 4. kolejce Ligi Mistrzów będzie belgijskie Knack Roeselare. Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Knack Roeselare na Polsatsport.pl.

ZAKSA pozostaje niepokonana w grupie E. Od początku rozgrywek mistrzowie Polski byli wskazywani jako główny faworyt w swojej grupie. Aktualny wicelider PlusLigi nie stracił nawet seta w Lidze Mistrzów. W pierwszej rundzie polska ekipa pokonała Belgów 3:0, pozwalając przeciwnikom tylko w jednej partii przekroczyć granicę 20 punktów. Poprzednio trafili na ten zespół w LM sześć lat temu i wówczas dwukrotnie przegrali z nim w fazie grupowej.

Prowadzącego ZAKSĘ - Nikolę Grbica oraz kibiców tego klubu ucieszył fakt, iż treningi wznowił już jakiś czas temu Łukasz Kaczmarek. Atakujący reprezentacji Polski, który stracił siedem tygodni z powodu powikłań pochorobowych, w meczach jednak w najbliższym czasie jeszcze raczej nie wystąpi. - Cieszy mnie, że w tym trudnym okresie mogłem liczyć na wsparcie ze strony klubu i fanów. Czułem wsparcie na każdym kroku i dostałem świetną opiekę. Dużo otuchy dodał mi także trener reprezentacji Polski Vital Heynen - powiedział Kaczmarek w rozmowie z Polsatsport.pl.

Wzorem poprzedniego sezonu 20 drużyn podzielono w LM na pięć grup. Zwycięzcy oraz trzy ekipy z najlepszym bilansem z drugich miejsc awansują do ćwierćfinału. Decydujące spotkanie odbędzie się 16 maja w Berlinie.

Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Knack Roeselare na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.