Obrońca reprezentacji Polski wznowił treningi. Pomoże wywalczyć awans do Bundesligi?

Marcin Kamiński (pierwszy z lewej).

Na takie wieści czekali kibice VfB Stuttgart! Środkowy obrońca tej drużyny oraz 7-krotny reprezentant Polski - Marcin Kamiński, wznowił treningi po zerwaniu więzadła krzyżowego. Przerwa w grze naszego rodaka trwała aż sześć miesięcy.

Kamiński po roku spędzonym na wypożyczeniu w Fortunie Dusseldorf, przed startem trwającego sezonu, powrócił do VfB Stuttgart. Doświadczony obrońca był szykowany do gry w pierwszym składzie zespołu ze stolicy Badenii-Wirtembergii. Cel był jasny, powrót do niemieckiej elity.

W meczu 1. kolejki 2. Bundesligi rozgrywanym 26 lipca zeszłego roku przeciwko Hannoverowi 96 (2:1), mimo zwycięstwa, "Kamyk" miał ogromnego pecha. Były stoper Lecha Poznań opuścił murawę w 35. minucie z powodu kontuzji. Jak się okazało reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe i czekała go półroczna przerwa w treningach oraz żmuda rehabilitacja.

Pod koniec stycznia Kamiński wrócił do pełni sił po rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Sztab szkoleniowy VfB Stuttgart ma nadzieję, że Polak będzie gotowy do gry na początku marca. Zawodnik pochodzący z Konina ostatni mecz w reprezentacji Polski rozegrał 15 listopada 2018 roku. Wówczas nasza drużyna narodowa uległa Czechom (0:1). 28-latek zagrał przez pełne 90 minut.

Ekipa ze Stuttgartu po 18. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Do liderującej Arminii Bielefeld drużyna Kamińskiego traci tylko trzy punkty. Sytuacja na zapleczu Bundesligi jest jednak bardzo wyrównana, gdyż piąte w stawce Erzgebirge Aue ma na koncie o dwa punkty mniej od VfB.