Powstanie książka o Bryancie? Fani apelują do wybitnego pisarza

Koszykówka
Powstanie książka o Bryancie? Fani apelują do wybitnego pisarza
fot. PAP

Paulo Coehlo to wybitny oraz światowej sławy pisarz, który w swoim dorobku ma takie pozycje jak "Alchemik" oraz "Jedenaście minut". 72-latek wspólnie z Kobym Bryantem pisał książkę dla dzieci, lecz po jego śmierci postanowił zawiesić projekt. Fani proszą go o dokończenie powieści.

"Byłeś więcej niż znakomitym zawodnikiem, drogi Kobe Bryancie. Nauczyłem się wiele od ciebie. Teraz porzucam projekt, ponieważ ta książka straciła sens" - napisał Coehlo na Twitterze.

 

To spotkało się reakcją fanów legendy Los Angeles Lakers, którzy w komentarzach proszą pisarza, aby ten dokończył książkę. "Byłby to najlepszy sposób na uhonorowanie jego pamięci" - możemy przeczytać.

 

 

- Kobe zawsze był chętny do tego, aby napisać książkę dla dzieci, zwłaszcza dla tych, dla których los nie był łaskawy od samego początku. Kobe był zaangażowany w wiele projektów, ale napisanie tej książki w tym momencie nie miałoby sensu. Być może pewnego dnia napiszę o wszystkim, czego nauczyłem się od niego oraz o tym, jak wyjątkowym był człowiekiem. Jego tragiczna śmierć pokazała, jak ważny był nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale również dla całego świata. Będziemy opowiadać o nim przez wiele lat - przyznał Coehlo.

 

Bryant, pięciokrotny mistrz ligi NBA z Los Angeles Lakers (2000-2002, 2009-2010) i dwukrotny mistrz olimpijski z reprezentacją USA (2008 i 2012), zginął w katastrofie helikoptera w kalifornijskim Calabasas, wraz z ośmioma innymi osobami. Miał 41 lat. Wśród ofiar katastrofy jest m.in. jego 13-letnia córka Gianna.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie