Beniaminek Premier League zagra w finale Pucharu Ligi Angielskiej! Trezeguet bohaterem

Piłkarze Aston Villi awansowali do finału Pucharu Ligi w Anglii. We wtorek pokonali u siebie Leicester City 2:1, a 8 stycznia zremisowali z tym rywalem na wyjeździe 1:1. O trofeum zagrają z Manchesterem City lub Manchesterem United.

Bramka przesądzająca o awansie drużyny z Birmingham padła w doliczonym czasie drugiej połowy. Wówczas to siatki trafił Egipcjanin Trezeguet (90+3.). Prowadzenie gospodarzom dał Matt Targett (12.), a wyrównał Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho (72.).

W drugiej połowie na boisku pojawił się napastnik gości Jamie Vardy. Najskuteczniejszy piłkarz angielskiej ekstraklasy w tym sezonie (17 goli) był ostatnio kontuzjowany i jego występ stał pod znakiem zapytania.

Aston Villa zdobyła Puchar Ligi pięć razy w historii, ale ostatnio udało się jej to w 1996 roku. Czternaście lat później ponownie zagrała w finale, ale przegrała z Manchesterem United. Rekordzistą jest Liverpool, który to trofeum wywalczył osiem razy.

W środę broniący trofeum Manchester City podejmie lokalnego rywala - United. W pierwszym spotkaniu "The Citizens" wygrali na Old Trafford 3:1. Finał zaplanowano na 1 marca na Wembley.