EBL: Ciekawie w Warszawie. 15. zwycięstwo z rzędu Stelmetu Enei BC

Stelmet Enea BC powiększa swoją serię zwycięstw - wygrał już 15. mecz z rzędu w Energa Basket Lidze. Tym razem zespół z Zielonej Góry pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 97:89, 29 punktów rzucił Jarosław Zyskowski! Spotkanie zostało rozegrane w odnowionej hali na Bemowie i obejrzał je komplet widzów - 1416.

Zielonogórzanie weszli w ten mecz z wielką energią, a po kolejnych akcjach Tony’ego Meiera i Joe Thomassona prowadzili już 12:0! Później trochę lepiej prezentowali się Mariusz Konopatzki i Michał Michalak, co w pewnym momencie pomogło w nawiązaniu rywalizacji przez gospodarzy. Ostatecznie m.in. dzięki trójce Łukasza Koszarka po 10 minutach było 26:19. W drugiej kwarcie Legia zaczęła grać szybciej, a ważne trafienia notowali Jakub Nizioł i Kahlil Dukes - dzięki nim zbliżyła się nawet na dwa punkty! Po chwili rzuty wolne Milana Milovanovicia dały nawet przewagę ekipie z Warszawy. Stelmet Enea wykorzystywał jednak Ivicę Radicia, a po rzucie z dystansu Jarosława Zyskowskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:43.

Trójki Ludviga Hakansona i Jarosława Zyskowskiego na początku trzeciej kwarty utrzymywały przewagę zespołu trenera Żana Tabaka. To jednak nie do końca wystarczało, bo Michał Michalak z Sebastianem Kowalczykiem dość szybko sprawiali, że był kolejny remis. Po kilku chwilach trójka Nizioła dała gospodarzom prowadzenie. Dzięki rzutom wolnym Milovanovicia po 30 minutach było 75:72. Łukasz Koszarek rozgrywał świetne spotkanie i głównie dzięki niemu w czwartej kwarcie częściej na prowadzeniu byli przyjezdni. Później odskoczyli jeszcze bardziej po trafieniach Hakansona i Zyskowskiego. Stelmet Enea w końcówce kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 97:89.

Najlepszym zawodnikiem gości był Jarosław Zyskowski z 29 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Milan Milovanović z 22 punktami i 7 zbiórkami.

Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 89:97 (19:26, 24:22, 32:24, 14:25)

Legia Warszawa: Milan Milovanovic 22, Michał Michalak 20, Mariusz Konopatzki 13, Kahlil Dukes 13, Jakub Nizioł 11, Sebastian Kowalczyk 6, Keanu Pinder 4, Adam Linowski 0, Przemysław Kuźkow 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 29, Łukasz Koszarek 20, Ivica Radic 19, Tony Meier 11, Ludwig Hakanson 10, Joe Thomasson 4, George King 2, Marcel Ponitka 2, Mikołaj Witliński 0, Przemysław Zamojski 0