Puchar Francji: Pau FC - PSG. Transmisja w Polsacie Sport News

Przed piłkarzami trzecioligowego Pau FC prawdopodobnie najważniejszy mecz w życiu. W środę w 1/8 finału Pucharu Francji zmierzą się z mistrzem kraju i liderem Ligue 1, PSG. Transmisja spotkania Pau FC - PSG od godziny 18:25 w Polsacie Sport News.

PSG w poprzedniej rundzie krajowego pucharu wyeliminowało Lorient. Podopieczni Thomasa Tuchela długo męczyli się z drugoligowcem, a trafienie na wagę awansu w 80. minucie zanotował Pablo Sarabia. Z kolei Pau niespodziewanie poradziło sobie z Girondins Bordeaux, eliminując faworytów po dogrywce. Gola na 3:2 i awans do kolejnej rundy strzelił Lamine Gueye w 117. minucie.

Gueye jest najlepszym strzelcem Pau w tym sezonie. Napastnik z Senegalu ma na swoim koncie 11 trafień, z czego dwa w pucharze. Oprócz bramki z Bordeaux, rundę wcześniej pokonał golkipera FC Sable. Gueye i koledzy awansowali wówczas po serii rzutów karnych, w których wygrali 6:4.

Czy skazywany na porażkę trzecioligowiec zaskoczy piłkarską Europę i wyeliminuje PSG?

Transmisja spotkania Pau FC - PSG od godziny 18:25 w Polsacie Sport News.