Cieślak - Makabu: Karta walk

Sporty walki
Cieślak - Makabu: Karta walk
fot. Cyfrasport

W piątek przed życiową szansą stanie Michał Cieślak. Polski pięściarz zmierzy się w Kinszasie z Ilungą Makabu o wakujący pas organizacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Kogo jeszcze zobaczymy w akcji? Sprawdźcie kartę walk.

Zawodnik z Radomia jest niepokonany w zawodowej karierze, a na taką okazję czekał całe życie. Szansa na zostanie mistrzem świata nie pojawia się przecież zbyt często. Przed Cieślakiem bardzo trudne zadanie, gdyż po drugiej stronie ringu stanie czołowy zawodnik kategorii junior ciężkiej. Makabu od lat stanowi o sile tej dywizji, a z jego mocą liczą się w zasadzie wszyscy rywale. Potwierdziły to dwa ostatnie pojedynki wyjazdowe. "Junior" zmierzył się bowiem w Rosji najpierw z Dmitrijem Kudriaszowem, a następnie z Alekseiem Papinem. Pierwszego znokautował, a z drugim wygrał na punkty. To odpowiedni skalp, by powalczyć o mistrzostwo świata.

 

W piątek walka Cieślak - Makabu o mistrzostwo świata. Transmisja w PPV

Makabu już raz stanął przed taką szansą. Wtedy bił się w Liverpoolu z Tonym Bellew. Choć było to na terenie rywala, to właśnie on uchodził za faworyta. Miał nawet rywala na deskach, lecz w pewnym momencie stanął i sam dał się znokautować. To był dla niego spory cios, lecz jak mówi jego trener Damien Durandt, to jeszcze bardziej ukształtowało go jako zawodnika. Czy faktycznie "Junior" stał się dojrzalszy?

 

Obaj na pewno potrafią bardzo mocno uderzyć. Jaki będą mieli plan na ten pojedynek?

Poza tym w karcie walk znajdą się jeszcze dwa inne pojedynki.

Karta walk:

 

Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) - Michał Cieślak (19-0, 13 KO)
Maroy Sadiki (15-2-1, 7 KO) - Thomas Moutuari (11-8-1, 2 KO)
Marcela Sakobi - Therese Yumba

W piątek walka Cieślak - Makabu o mistrzostwo świata. Transmisja w PPV

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie