Fonfara poznał rywala! Będzie nim były... napastnik Legii Warszawa

Sporty walki
Fonfara poznał rywala! Będzie nim były... napastnik Legii Warszawa
fot. Cyfrasport

Już 28 marca w Legia Fight Club będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Legii oraz Biznes Boxing Polska zorganizują wspólnie Charytatywną Galę Boksu Fundacji Legii. W gwiazdorskiej walce wieczoru Andrzej Fonfara zmierzy się z były napastnikiem warszawskiej klubu Markiem Saganowskim.

Fonfara ostatnią walkę stoczył 16 czerwca 2018 roku w Warszawie, wygrywając z Ismajiłem Siłłachem (27-6, 21 KO) przez TKO. Kolejny pojedynek, tym razem z Edwinem Rodriguezem (31-2, 20 KO), miał się odbyć w marcu 2019 roku, jednak "Polski Książę" niespodziewanie zakończył karierę. Teraz okazało się, że Fonfara wróci do ringu. Jego przeciwnikiem podczas Charytatywnej Gali Boksu Fundacji Legii będzie asystent trenera pierwszego zespołu Aleksandara Vukovica - Saganowski.

 

Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Legii. Zebrane środki dofinansują długofalowe programy edukacyjne i pomocowe Fundacji Legi skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Przed walką wieczoru, zostaną zorganizowane inne charytatywne walki bokserskie.

 

Do tej pory, podczas podobnych organizowanych przez Biznes Boxing Polska gal walczyli m.in. wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, założyciel Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek, były mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta, czy aktor Wojciech Zieliński. Podczas podobnych walk organizowanych przez Biznes Boxing Polska w ramach Gali Białych Kołnierzyków zebrano do tej pory w sumie prawie 900 tysięcy złotych.

 

Fundacja Legii opiekuje się świetlicami środowiskowymi skupiającymi dzieci z najuboższych lub dysfunkcyjnych domów, wspiera wyjazdy wakacyjno-rehabilitacyjne i inne inicjatywy, które poprawiają ich codzienną egzystencję. Ważną częścią działalności fundacyjnej są autorskie projekty edukacyjne: „Celuj w zdrowie” – promujący zdrowy tryb życia wśród najmłodszych,, „Korki z Legią” pomagające maturzystom z problemami wychowawczo-edukacyjnymi i finansowymi przygotować się do egzaminu dojrzałości, czy „Szkoła Językowa”, gdzie podopieczni Fundacji z warszawskiej Pragi uczą się języków obcych.

A.J., Polsat Sport, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie