Porażka Jagiellonii na zakończenie zgrupowania w Turcji

Jagiellonia Białystok porażką zakończyła obóz przygotowawczy w Turcji. W czwartek w Belek dziewiąta obecnie drużyna polskiej ekstraklasy piłkarskiej przegrała 2:3 z austriackim Wolfsbergerem AC, który jesienią grał w fazie grupowej Ligi Europy.

Bramki dla białostoczan zdobyli młodzieżowcy Bartosz Bida i Karol Struski. Niespełna kwadrans przed końcem gry rzutu karnego nie wykorzystał serbski napastnik Jagiellonii Ognjen Mudrinski, który w drugiej połowie pojawił się na boisku. We wcześniejszych meczach kontrolnych w Turcji dwie "jedenastki" wykorzystał Czech Martin Pospisil, który przeciwko Wolfsbergerowi nie zagrał.

Trener Iwajło Petew sprawdził w tym meczu formę 18 zawodników. Debiut, choć zaledwie niespełna dziesięciominutowy, zaliczył 19-latek Bartłomiej Wdowik, lewy obrońca pozyskany w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach z Odry Opole.

Mecz z zespołem austriackim to czwarty i ostatni sparing Jagiellonii w trakcie blisko dwutygodniowego zgrupowania w Turcji, które kończy się w piątek. We wcześniejszych meczach białostoczanie zremisowali 3:3 z KF Ballkani, liderem piłkarskiej ekstraklasy Kosowa oraz 1:1 z rumuńskim FC Viitorul Konstanca, po czym pokonali 1:0 ukraiński SK Dnipro-1.

Rozgrywki ekstraklasy Jagiellonia rozpocznie 8 lutego wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków. Po powrocie do Polski będzie przygotowywać się do niego już we własnym ośrodku treningowym w Białymstoku.