Puchar Króla: Wysokie zwycięstwo Barcelony

Piłkarze Barcelony pokonali u siebie Leganes 5:0 w 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. Dwie bramki dla Katalończyków zdobył Argentyńczyk Lionel Messi. Dzień wcześniej awans wywalczyły m.in. Real Madryt i broniąca trofeum Valencia.

W spotkaniu z przedostatnim zespołem Primera Division gospodarze rozpoczęli strzelecki festiwal już w czwartej minucie, gdy bramkę zdobył Francuz Antoine Griezmann.

W 27. minucie podwyższył jego rodak Clement Lenglet, a po przerwie dwukrotnie trafił Messi (59. i 89. min) i raz Brazylijczyk Arthur (77.), krótko po wejściu na boisko.

To dziesiąty z rzędu awans Barcelony do ćwierćfinału Pucharu Króla.

Barcelona jest rekordzistą pod względem liczby triumfów w tych rozgrywkach - 30. W ubiegłym roku przegrała w finale z Valencią 1:2.

W środę Real Madryt wygrał na wyjeździe z drugoligowym Realem Saragossa 4:0, natomiast trudną przeprawę miała Valencia, która dopiero po karnych wyeliminowała trzecioligową ekipę Cultural Leonesa 4:2.