Sędziowie nie mogli uwierzyć. Johaug ustanowiła niesamowity rekord

Zimowe
Sędziowie nie mogli uwierzyć. Johaug ustanowiła niesamowity rekord
fot. PAP/EPA

Therese Johaug wygrała w czwartek bieg narciarski na 10 kilometrów techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii w takim tempie, że sędziowie kilkakrotnie sprawdzali stopery. Pokazały czas, jaki jeszcze nigdy żadna kobieta nie uzyskała na tym dystansie. Johaug zdobyła 13. złoty medal w mistrzostwach kraju.

- 21.33 minuty to niesłychany wynik i nowy rekord świata, choć co prawda nieoficjalny, ponieważ w tej dyscyplinie długość tras się różni - wykrzyknął Torgeir Bjoern, komentaror kanału telewizji NRK transmitującego zawody w Drammen.

 

- Czułam, że biegnę bardzo szybko, lecz moim zdaniem czas, który uzyskałam może był efektem trochę krótszej trasy. Pomimo to sama zdziwiłam się różnicami czasowymi - powiedziała mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata.

 

Druga na mecie Astrid Uhrenhold Jacobsen straciła do Johaugh aż 44,6 sekundy i przyznała, że dla niej był to też najszybszy bieg w karierze.

 

- Z Johaug nie mogłam wygrać, ponieważ już na szóstym kilometrze traciłam 36 sekund - przyznała.

 

Trzecia była Udnes Weng ze stratą 51,5 s, a czwarta Ragnhild Haga ukończyła bieg tracąc 58,7. Na mecie powiedziała, że Johaug biega w innym świecie.

 

- Żeby dla nas były jakiekolwiek szanse, powinno się jej zakazać w mistrzostwach kraju używania kijków albo musimy poczekać aż zakończy karierę - podsumowała.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze