LSK: Grupa Azoty Chemik pozyskał siatkarkę Wisły Warszawa

Siatkówka
LSK: Grupa Azoty Chemik pozyskał siatkarkę Wisły Warszawa
fot. Materiały prasowe

Katarzyna Połeć przeniosła się z Wisły Warszawa do Grupy Azoty Chemika Police. Umowę parafowano już w środę, ale o transferze siatkarki jej nowy klub poinformował w piątek. Zawodniczka jest już w Policach, trenuje z zespołem Ferhata Akbasa i pojawi się w składzie meczowym na najbliższe spotkanie z Developresem SkyRes Rzeszów.

Połeć ma 29 lat i występuje na pozycji środkowej. Odeszła z Wisły Warszawa, tak jak kilka innych siatkarek, bo klub ma ogromne problemy organizacyjne.

 

- To zawodniczka, która gwarantuje określone umiejętności i solidność. Jej styl gry jest podobny do naszego zespołu, dlatego nie przewiduję żadnych problemów aklimatyzacyjnych. Kilka treningów na złapanie filozofii i będzie gotowa. Dziewczyny z zespołu na pewno pomogą jej wejść w drużynę - mówi trener Akbas. 

 

Sportową karierę Połeć zaczynała od lekkiej atletyki. Jako juniorka odnosiła sukcesy, ale problemy zdrowotne przerwały jej przygodę z tą dyscypliną. Do siatkówki "wciągnął" ją Marek Majewski, trener siatkarek Czarnych Słupsk. W 2008 roku Połeć awansowała z tą ekipą do II ligi. Później grała w akademickiej drużynie Eliteski AZS UEK Kraków, Pałacu Bydgoszcz i Legionovii, a od 2017 roku była siatkarką Wisły.

 

Nowa środkowa Chemika 21 razy zagrała w reprezentacji Polski. Zadebiutowała w niej w czerwcu 2014 roku w meczu przeciwko Grecji w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej. Polki zdobyły wtedy brązowy medal.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ LSK

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie