Młoda reprezentantka Słowenii nareszcie zagra w DPD Legionovii

Siatkówka
Młoda reprezentantka Słowenii nareszcie zagra w DPD Legionovii
fot. dpd.legionovia.pl

Trenowała z drużyną DPD Legionovii od początku sezonu, ale zagra dopiero teraz. Klub zgłosił do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet 18-letnią Žanę Zdovc Sporer.

Urodzona w 2020 roku seniorska reprezentantka Słowenii Zdovc Sporer oficjalnie znalazła się w kadrze pierwszego zespołu Legionovii na ten sezon. Władze klubu wykorzystały ostatni dzień okienka transferowego, by zgłosić zawodniczkę do rozgrywek.

 

Zgodnie z przepisami Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) do gry można zgłosić zawodniczkę, która w danym roku kończy 18 lat. Słowenka urodziła się w 2002 roku, więc do tej pory nie mogła reprezentować barw klubu. Mimo, że trenowała z pierwszym zespołem od początku sezonu, mogła występować tylko w juniorskich drużynach Legionovii.

 

– Žana to młody słoweński talent. Od pierwszego spotkania widzę w niej ogromne zorientowanie na siatkówkę i jeszcze większą motywację - mówił przed sezonem trener Alessandro Chiappini.

 

Szansę na debiut w LSK zawodniczka otrzyma w meczu z E.Leclerc Legionovią. Jej kontrakt z klubem będzie obowiązywał przez trzy lata.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie