Puchar Anglii: Kibice Shrewsbury na meczu z Liverpoolem ze szwedzkimi flagami

Piłka nożna
Puchar Anglii: Kibice Shrewsbury na meczu z Liverpoolem ze szwedzkimi flagami
fot. PAP/EPA

Po sensacyjnym remisie 2:2 w niedzielę w czwartej rundzie Pucharu Anglii Shrewsbury i Liverpool spotkają 4 lutego ponownie. Fani angielskiego trzecioligowca przyjdą na mecz z drużyną Juergena Kloppa ze szwedzkimi flagami, aby uczcić zmarłego kilka dni temu kibica z tego kraju.

Kenneth Loevgren, najwierniejszy zagraniczny fan Shrewsbury, kibicujący klubowi od 37 lat, zakochał się w klubie podczas podróży autostopem po Anglii w 1983 roku, kiedy zatrzymał się w tym mieście na dłuższy czas. Po powrocie do Szwecji założył w 1999 roku skandynawską filię fanklubu z członkami ze Szwecji, Norwegii i Finlandii, którzy regularnie jeździli na mecze do Anglii.

 

Loevgren zmarł w poniedziałek w wieku 61 lat. Jeszcze w niedzielę wieczorem po pierwszym meczu, gratulując piłkarzom napisał w mediach społecznościowych że "4 lutego będę obecny na Anfield, aby was dopingować i być świadkiem triumfu".

 

Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła kibicami i działaczami angielskiego klubu, którzy planują - poza szwedzkimi flagami -przez całą 37. minutę spotkania dopingować na stojąco swoją drużynę dla upamiętnienia liczby lat kibicowania Loevgrena.

 

Jak dowiedział się szwedzki dziennik „Aftonbladet”, na lokalnym stadionie umieszczona zostanie też na jego cześć tablica honorowa.

 

Podczas meczu z Liverpoolem obowiązkowe maja być koszulki, w których Shrewsbury Town gra u siebie - niebieskie z żółtymi elementami z przodu - w kolorach szwedzkiej flagi.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze