Tokio 2020: Łatwa grupa, trudny ćwierćfinał? Polscy siatkarze poznali rywali

Siatkówka
Tokio 2020: Łatwa grupa, trudny ćwierćfinał? Polscy siatkarze poznali rywali
fot. Cyfrasport

Potwierdzono skład grup turniejów siatkarzy i siatkarek igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W obu przypadkach dwanaście zakwalifikowanych reprezentacji zostało podzielonych na dwie grupy po sześć drużyn. Polscy siatkarze zagrają w grupie A i zmierzą się z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą.

Gospodarz igrzysk – Japonia oraz Włochy, Kanada, Iran i Wenezuela będą rywalami reprezentacji Polski w pierwszej fazie turnieju igrzysk w Tokio. Druga grupa wydaje się teoretycznie mocniejsza, zagrają w niej: Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja. Oznacza to, że podopieczni trenera Vitala Heynena w ćwierćfinale mogą trafić na któregoś z potentatów.

 

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) podziału na grupy dokonała metodą "serpentyny". Gospodarze turnieju zostali rozstawieni na pierwszym miejscu w grupie A. Pozostałe drużyny zostały przyporządkowane według miejsc zajmowanych w rankingu FIVB.

 

 

Awans do ćwierćfinałów wywalczą po cztery czołowe drużyny z każdej z grup. Zwycięzcy grup zmierzą się w tej fazie turnieju z drużynami z czwartych miejsc z drugiej grupy (A1–B4, B1–A4), pary pomiędzy drużynami z miejsc drugich i trzecich zostaną ustalone w drodze losowania.

 

 

Turnieje zostaną rozegrane w dniach 25 lipca – 8 sierpnia 2020. Tytułu mistrzów olimpijskich wywalczonego w Rio de Janeiro bronią Brazylijczycy, a tytułu mistrzyń olimpijskich – Chinki.

 

Podział na grupy turnieju siatkarzy IO Tokio 2020:

 

grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

 

Podział na grupy turnieju siatkarek IO Tokio 2020:

 

grupa A: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea Południowa, Dominikana, Kenia.
grupa B: Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja.

RM, Polsat Sport, fivb.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze