Majewski: W tym roku w Warszawie królowała woda

Inne

Przede wszystkim woda, woda króluje. Trzeba się cieszyć. To był dobry rok dla wioseł. Świetny prognostyk na 2020 rok będący niezwykle ważnym dla polskiego sportu - powiedział Tomasz Majewski, który wręczał nagrody podczas XX Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Warszawy.

Michał Bugno: Panie Tomaszu, jak podsumuje pan tegoroczny plebiscyt?

 

Tomasz Majewski: Przede wszystkim woda, woda króluje. Trzeba się cieszyć. To był dobry rok dla wioseł. Świetny prognostyk na 2020 rok będący niezwykle ważnym dla polskiego sportu. Te osoby, które zwyciężyły w plebiscycie, są naszymi nadziejami olimpijskimi. Miejmy nadzieję, że za rok, na kolejnej edycji będziemy nagradzać medalistów olimpijskich.

 

Patrząc na wyniki plebiscytu w tym roku oraz w latach poprzednich widać, że to wioślarstwo stoi w Warszawie na wysokim poziomie.

 

Tak jest. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie i AZS AWF to kuźnie solidnych reprezentantów, którzy zasilają nasze osady lub je tworzą. Liczę i kibicuję, żeby z Tokio wracali zadowoleni.

 

Jakie są pana prognozy przed igrzyskami w Tokio, jeśli chodzi o polską lekkoatletykę, ale również wioślarstwo?

 

Na szczęście mamy świetny poziom lekkiej atletyki. Gwiazdy jadą tam z solidnymi szansami na medale. Na razie sezon halowy układa się dziwnie. Nie będziemy mieli imprezy docelowej. To może być lepsze dla nas. Więcej sił włożą wszyscy w przygotowania do Tokio. Mam nadzieję, że na początku sierpnia będziemy się cieszyć z udanych występów lekkoatletów.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Michał Bugno, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze