MŚ w kolarstwie przełajowym: Dominacja Holenderek

Trzy medale zdobyły w sobotę reprezentantki Holandii w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym. Tytuł mistrzowski na trasie w szwajcarskim Duebendorf wywalczyła Ceylin Del Carmen Alvarado, wyprzedzając Annemarię Worst i znaną z występów na szosie Lucindę Brand.

W gronie 34 zawodniczek znalazły się dwie Polki, które jednak uplasowały się na dalekich pozycjach. Zuzanna Krzystała była 28., a Barbara Borowiecka - 29. Obie straciły do triumfatorki jedno okrążenie.

Od pierwszych okrążeń ton walce nadawały reprezentantki Holandii, które zaatakowały w czwórkę tuż po starcie. Stopniowo powiększały przewagę nad resztą stawki i pomiędzy sobą stoczyły walkę o medale. Alvarado wyprzedziła Worst o jedną sekundę i Brand o 10 sekund. Czwarta na mecie Amerykanka Katherine Comton straciła już minutę do złotej medalistki. Broniąca tytułu Belgijka Sanne Cant zajęła 12. miejsce ze stratą ponad 3 i pół minuty.

W niedzielę o tytuł walczyć będą zawodnicy elity.