MŚ w SuperEnduro: Błażusiak trzeci w Budapeszcie

Moto
MŚ w SuperEnduro: Błażusiak trzeci w Budapeszcie
fot. PAP

Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął trzecie miejsce w czwartej eliminacji mistrzostw świata w SuperEnduro w Budapeszcie. W klasyfikacji generalnej cyklu nadal zajmuje drugie miejsce, zaś prowadzi Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna).

Bolt wygrał sobotnią imprezę, a drugi był inny zawodnik z Wielkiej Brytanii Jonny Walker (KTM).

 

"Taddy" w pierwszym finale przyjechał do mety na drugiej pozycji, zaś w następnym na trzecim. W ostatnim starcie nowotarżanin był czwarty.

 

Drugi ze startujących Polaków, Emil Juszczak (Beta), zajmował w poszczególnych finałach miejsca: 8., 11. i 7. W klasyfikacji zawodów zajął 9. miejsce.

 

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.). W każdej rundzie MŚ odbywają się trzy równorzędne finały, a zawodnicy zdobywają punkty również za zajęcie trzech pierwszych pozycji w Superpole (wyścig decydujący o miejscach na starcie - Błażusiak na Węgrzech był w tej rywalizacji trzeci).

 

Organizatorzy każdych zawodów wyłaniają też najlepszych zawodników danej imprezy, sumując uzyskane przez nich punkty.

 

Ostatnie zawody cyklu odbędą się 14 marca w Łodzi.

 

Klasyfikacja generalna mistrzostw (po czterech z pięciu eliminacji):

1. Billy Bolt (W. Brytania, Husqvarna) 227 pkt 2. Tadeusz Błażusiak (Polska, KTM) 209 3. Jonny Walker (W. Brytania, KTM) 192 ... 10. Emil Juszczak (Polska, Beta) 63.
jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze