Porażka Cracovii w ostatnim sparingu w Turcji

W ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy piłkarze Cracovii przegrali 1:2 (0:1) ze słowackim MKF Rużomberok. Podopieczni Michała Probierza meczem tym zakończyli obóz w Turcji i w niedzielę wrócą do Krakowa.

Bramkę dla Cracovii zdobył Thiago w 78. minucie. Było to pierwsze trafienie pozyskanego z Sandecji Nowy Sącz brazylijskiego pomocnika. Gole dla zajmującego czwarte miejsce w słowackiej ekstraklasie MFK strzelili Filip Twardzik w 33. minucie z rzutu karnego i Ladislav Almasi w 66.

Cracovia w Belek przebywała od 18 stycznia. W rozegranych tam sparingach wicelider ekstraklasy zremisował 1:1 z Partizanem Belgrad, pokonał 3:2 austriacki TSV Hartberg i zremisował 0:0 z FC Soczi. Jeszcze przed wyjazdem do Turcji "Pasy" uległy 2:3 Podbeskidziu Bielsko-Biała.

W trakcie obozu zespół opuściło dwóch zawodników. Filip Piszczek został wypożyczony do włoskiego Trapani Calcio (Serie B), a Bojan Cecaric do Korony Kielce.

Do pierwszego ligowego meczu z Arką w Gdyni, który odbędzie się 7 lutego, Cracovia będzie przygotowywać się na swoich obiektach.