PŚ w bobslejach: Przerwana seria Friedricha, dominacja Humphries

Niemiec Johannes Lochner z rozpychającym Christopherem Weberem przerwali serię czterech zwycięstw rodaka Francesco Friedricha i triumfowali na naturalnym torze w Sankt Moritz w zawodach Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach. Wśród kobiet wygrała Amerykanka Kaillie Humphries.

Lochner w dwóch zjazdach był szybszy od dwukrotnego mistrza olimpijskiego Friedricha o 0,21 s. Na trzecim miejscu zameldowała się łotewska para Oskars Kibermanis i Matiss Miknis (strata 0,28 s).

Wśród kobiet czwarte w tym sezonie zwycięstwo odniosła startująca w barwach USA Kanadyjka Humphries. Jej rozpychającą tym razem była Lauren Gibbs. Za nimi uplasowały się dwie niemieckie pary.

Humphries rezygnuje jednak ze startu w przyszłym tygodniu w łotewskiej Siguldzie. To może kosztować ją końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, bo nad Niemką Stephanie Schneider ma tylko 73 punkty przewagi.

- Wolę lepiej przygotować się do mistrzostw świata, które odbędą się w Altenbergu. Na tym mi bardziej zależy - mówi wprost Kanadyjka, która w barwach swojego kraju wywalczyła dwa złote medale igrzysk.