PŚ w skokach: Sześciu Polaków wystąpi w Sapporo

Z udziałem sześciu Polaków o godzinie 8.30 rozpocznie się w Sapporo konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kwalifikacje przebrnęli wszyscy biało-czerwoni, a najlepszy z nich był Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce.

Kubacki dziewięć poprzednich konkursów kończył na podium. Takiej serii nie miał wcześniej żaden Polak. Rekordzistą pod tym względem pozostaje Fin Janne Ahonen, który w najlepszej trójce plasował się w 13 kolejnych zawodach.

Oprócz ubiegłorocznego mistrza świata z Seefeld z Polaków w Japonii wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Niemiec Karl Geiger, który ma 48 punktów przewagi nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Kubacki jest czwarty - 107 pkt straty do lidera.

Rok temu oba konkursy na Okurayamie wygrał Kraft. W jednym z nich drugie miejsce zajął Stoch, który smak zwycięstwa na tym obiekcie poznał w 2017 roku.