Serie A: porażka Vero Volley Monza, dobra postawa Bartosza Kurka

Reprezentant Polski Bartosz Kurek zaliczył w sobotę dobry występ w meczu 18. kolejki włoskiej Serie A, choć jego zespół Vero Volley Monza przegrał na wyjeździe z Consarem Rawenna 1:3. Polski atakujący zdobył 20 punktów.

Bartosz Kurek zdobył w sumie 20 punktów, z czego 15 atakiem, cztery blokiem i jeden zagrywką. Był najlepszym punktującym Monzy w tym meczu. Jeszcze skuteczniejsi byli jednak w meczu dwaj siatkarze Rawenny: Sharone Vernon-Evans (22 pkt) i Thijs Ter Horst (21 pkt).

Po porażce 21:25 w pierwszym secie drużyna Vero Volley Monza doprowadziła do wyrównania 1:1, wygrywając drugiego seta 25:18. W trzeciej partii meczu górą znów byli gospodarze (25:21). Niezwykle dramatyczny okazał się czwarty set, w którym drużyna Polaka prowadziła już nawet 23:19, a jednak doprowadziła do nerwowej końcówki i po długiej wymianie ciosów ostatecznie przegrała... 30:32.

Tym samym Consar Rawenna zrewanżował się zespołowi Kurka za porażkę w pierwszej części rundy zasadniczej.

Consar Ravenna - Vero Volley Monza 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 32:30)