Alpejski PŚ: Brignone wykorzystała nieobecność Shiffrin

Federica Brignone wygrała na olimpijskiej trasie w Rosie Chutor (okolice Soczi) supergigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej Amerykanki Mikaeli Shiffrin Włoszka umocniła się na drugim miejscu.

Drugie miejsce zajęła inna reprezentantka Włoch Sofia Goggia, która była o 0,2 s wolniejsza. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Joana Haehlen - 0,34 s straty. Polki nie startowały.

29-letnia Brignone odniosła 14. zwycięstwo w karierze, a czwarte w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej do Shiffrin traci 270 punktów, za to ma 125 przewagi nad trzecią w PŚ Słowaczką Petrą Vlhovą.

Włoszka została też liderką klasyfikacji supergiganta z dorobkiem 216 punktów. Shiffrin spadła z pierwszej na trzecią pozycję - 186.

W sobotę na trasie w Rosie Chutor, gdzie w 2014 roku rywalizowano o medale igrzysk olimpijskich, miał się odbyć zjazd. Z powodu obfitych opadów śniegu nie odbył się jednak ani jeden wymagany przepisami trening, w związku z czym zawody zostały odwołane.