Brzęczek: Z miłą chęcią powołam na Euro 2020 nowego zawodnika

Piłka nożna

- Okres przed pierwszym zgrupowaniem i przed turniejem o mistrzostwo Europy jest dla nas bardzo intensywny. Wszystkich obserwujemy, przed nikim nie zamykamy drogi i liczymy na to, że ktoś zaskoczy. Z miłą chęcią powołamy do reprezentacji nowego zawodnika. To będzie na pewno kolejne wyzwanie i większa rywalizacja - mówi selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Szymon Zaworski: Odkrył pan kilku zawodników dla naszej reprezentacji m.in. Sebastiana Szymańskiego czy Krystiana Bielika. Tu również mamy kategorię "Odkrycie Roku" - Karol Fila, Patryk Klimala oraz Michał Karbownik. Który z tych zawodników być może otrzyma powołanie do reprezentacji na Euro 2020?

 

Jerzy Brzęczek: Jeżeli chodzi o personalia, to oczywiście za wcześnie o tym mówić, ale należy się cieszyć, że mamy coraz więcej młodych zawodników. Jeżeli chodzi o Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego, to oni przeszli przeszli przez reprezentację młodzieżową, zebrali tam doświadczenie, a teraz z mocnym uderzeniem weszli do pierwszej reprezentacji. Ważne, żebyśmy tworząc silną reprezentację, wykorzystywali potencjał tych młodych zawodników, nie bali się ryzykować i dawali im szanse.

 

Ale nazwiska na razie pan nie chce ujawnić - który z nich może pojechać na Euro?

 

Oczywiście, że nie. Przyjdzie na to czas. Na pewno każdy z tych zawodników ma szanse. Okres przed pierwszym zgrupowaniem i przed turniejem o mistrzostwo Europy jest dla nas bardzo intensywny. Wszystkich obserwujemy, przed nikim nie zamykamy drogi i liczymy na to, że ktoś zaskoczy. Z miłą chęcią powołamy do reprezentacji nowego zawodnika. To będzie na pewno kolejne wyzwanie i większa rywalizacja.

 

Zakończyła się włoska telenowela, związana z transferem Krzysztofa Piątka. Panu również ulżyło?

 

Oczywiście, że tak. Myślę, że Krzysiek potrzebuje teraz dużo spokoju wewnętrznego i zewnętrznego. Paręnaście minut debiutu było obiecujące, choć na pewno będzie potrzebował trochę czasu, żeby się przestawić. Ale jestem pewien, że bramki zacznie strzelać nie tylko w Bundeslidze, ale i reprezentacji narodowej.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Szymon Zaworski, MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze