EBL: Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Asseco Arka Gdynia zagra z WKS Śląskiem Wrocław w jednym z czterech niedzielnych meczów Energa Basket Ligi. Będzie to spotkanie zespołów, które w obecnym sezonie lepiej niż przed własną publicznością spisują się na wyjazdach. Czy to oznacza, że faworytem jest ekipa z Dolnego Śląska? Obie drużyny ostatnio wygrywają, Śląsk zaliczył trzy zwycięstw z rzędu, gospodarze dwa. Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

Drużyna z Wrocławia prezentuje się ostatnio w Energa Basket Lidze zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu i ciągle zachowuje szansę na grę w play-off. Gdynianie też mają swoje ambicje, myślą nawet o medalu mistrzostw Polski. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, również z uwagi na czekający nas pojedynek Josha Bostica, jednego z najskuteczniejszych graczy Energa Basket Ligi, z asem ekipy z Dolnego Śląska, Devoe Josephem.  

 

Krzysztof Szubarga kontra Kamil Łączyński. Ta rywalizacja także może być ozdobą meczu, bo będzie to starcie jednych z najlepszych polskich rozgrywających. Zawodnik Asseco Arki to ciągle motor napędowy swojego zespołu. Podejmuje świetne decyzje, także rzutowe. Jeśli trzeba, nie ma problemu z kończeniem kluczowych akcji. Łączyński spełnia z kolei wyjątkowo ważną rolę w ekipie z Wrocławia, nie skupia się tylko i wyłącznie na asystach, ale zdecydowanie częściej decyduje się również na rzuty. Pod względem statystycznym to jego najlepszy sezon w karierze.

 

Coraz lepiej w WKS Śląsku radzi sobie Michael Humphrey. Zawodnik, którego w poprzednim sezonie do Energa Basket Ligi ściągnął Stelmet Enea, jest podstawowym centrem gości. Trzeba podkreślić, że poprawia się z każdym meczem, pokazując spore umiejętności w ataku. W tym meczu nie będzie miał jednak łatwych rywali. Reprezentanta Polski Adama Hrycaniuka zna już ze wspólnej gry dla ekipy z Zielonej Góry, a w składzie Asseco Arki jest też jeszcze przecież niezwykle atletyczny Devonte Upson.

 

W rozegranym w październiku pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami lepsi byli goście. Asseco Arka wygrała we Wrocławiu 85:83. W niedzielę spodziewamy się równie wyrównanego spotkania. Przekonamy się też, czy przyjezdnym uda się zrewanżować za tamtą porażkę.

 

Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA ENERGA BASKET LIGI

WŁ, PLK

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze