Efimienko-Młotkowska: Było mnóstwo zwrotów akcji i walka do upadłego

W meczu na szczycie LSK lider Grupa Azoty Chemik Police przegrał u siebie z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3. – Wreszcie znalazłyśmy sposób na policzanki – powiedziała środkowa gości Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Obaj trenerzy, co zrozumiałe, wysłali do boju swoje największe siły, a że stawką meczu było prawdopodobnie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, walka toczyła się o każdy punkt. Chemik natomiast przegrał pierwszy mecz w tym sezonie kończąc serię 20 zwycięstw (16 w lidze, trzy w Pucharze CEV i zwycięski Superpuchar Polski).

Cieszę się, że udało nam się wygrać ten mecz, bo Chemik gra bardzo ciekawą siatkówkę i dwa pierwsze sety to udowodniły. Mecz zapewne musiał się podobać kibicom. Było mnóstwo zwrotów akcji i walka do upadłego. Na początku pomyłki sędziowskie w pierwszej partii trochę nas wytrąciły z równowagi i sprawiły, że uciekło nam trochę punktów. Od trzeciego seta już patrzyłyśmy tylko na siebie i swoją grę, co dało pożądane efekty. Chyba wreszcie znalazłyśmy sposób na policzanki. Dodatkowej energii dodało nam wejście Michaeli Mlejnkovej, która chyba przeszła samą siebie. Kończyła niesamowite piłki – podsumowała środkowa Developresu Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Siatkówka już wiele razy udowodniła, że powiedzenie "gdy nie wygrywasz 3:0, to przegrasz 2:3" można obalić. Nam się dzisiaj to nie udało. Dziwny był to mecz. Porażka boli, bo na początku nic nie wskazywało, że może nam się coś złego przytrafić w tym spotkaniu. Grałyśmy bardzo dobry mecz. Potem przeciwniczki zaczęły nas odczytywać. My z kolei nie miałyśmy żadnego punktu zaczepienia. Zagrywka nie była skuteczna, na siatce też nie potrafiłyśmy skutecznie zatrzymać Developresu. One z kolei zaczęły świetnie bronić i skutecznie kontrować. Ciągle jednak to my mamy przewagę dwóch punktów w tabeli i musimy teraz się skoncentrować, by nie stracić punktów w pozostałych meczach i do play off przystąpić z tego miejsca – podkreśliła Iga Wasilewska z Chemika.