LSK: ŁKS Commercecon zgarnął komplet punktów w meczu z Pałacem

ŁKS Commercecon Łódź pokonał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 w spotkaniu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. To czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo mistrzyń Polski.

Premierowa partia miała na początku wyrównany przebieg. W pewnym momencie, po ataku Eweliny Żurowskiej, bydgoszczanki odskoczyły na dwa oczka (11:13), później jednak inicjatywę przejęły gospodynie. Wygrały one osiem kolejnych akcji, w czym pomogły dobre zagrywki Aleksandry Wójcik, wieńcząc serię efektownym blokiem Klaudii Alagierskiej (19:13). W końcówce łodzianki kontrolowały sytuację. Piłkę setową wywalczyła Joanna Pacak (24:17), a seta skutecznym atakiem zakończyła Izabela Kowalińska (25:18).

W drugiej odsłonie również oglądaliśmy wyrównany początek, ale od stanu 11:11 przewagę zaczęły uzyskiwać gospodynie (14:11, 18:14). Znów wypracowały sobie znaczącą przewagę i pewnie wygrały seta. Błąd rywalek dał im piłkę setową (24:18). Rywalki obroniły się w dwóch akcjach, ale skuteczny blok łodzianek po ataku Żurowskiej zamknął seta (25:20).

Trzeciego seta siatkarki ŁKS rozpoczęły od falstartu (0:5, 5:10– po asie serwisowym Anny Stencel). Przyjezdne utrzymywały wyraźną przewagę dzięki skutecznej grze w ataku i kolejnym dobrym zagrywkom. Asami popisały się Żurowska (11:16) oraz Monika Fedusio (14:21). Piłkę setową przyniósł atak Patrycji Balmas, a wynik na 18:25 ustaliła w kolejnej akcji Stencel.

Podrażnione łodzianki rozpoczęły kolejną odsłonę od mocnego uderzenia (5:0), ale rywalki - po serii błędów gospodyń - szybko odrobiły straty (8:8), a potem uzyskały przewagę (9:12). Nie na długo jednak, bo gospodynie wyrównały (12:12). W końcówce to łodzianki wygrały kluczowe akcje. Atak Wójcik po bloku (co pokazała weryfikacja) dał im piłkę meczową, a w kolejnej akcji zakończyły tę konfrontację blokiem (25:21). MVP: Eva Mori.

ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:21)

ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Izabela Kowalińska, Katarina Lazovic, Eva Mori, Joanna Pacak, Aleksandra Wójcik – Anna Korabiec (libero) oraz Monika Bociek, Valeria Caracuta, Natalia Skrzypkowska, Krystyna Strasz. Trener: Giuseppe Cuccarini.
Bank Pocztowy Pałac: Patrycja Balmas, Monika Fedusio, Magdalena Mazurek, Anna Stencel, Marta Ziółkowska, Ewelina Żurowska – Monika Jagła (libero) oraz Julia Reszelewska, Tereza Vanzurova. Trener: Piotr Matela.