PŚ w bobslejach: Wygrana Krippsa w St Moritz, końcowy triumf Friedricha

Kanadyjska czwórka bobsleistów pilotowana przez Justina Krippsa zwyciężyła w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim St. Moritz. Końcowy triumf odniosła piąta w niedzielę załoga Niemca Francesco Friedricha. Polacy nie startowali.

Drugie miejsce w Szwajcarii zajęła czwórka Łotysza Oskarsa Kibermanisa, a trzecie - załoga Niemca Johannesa Lochnera, który ukończył sezon PŚ na drugiej pozycji.

Friedrich, podwójny mistrz olimpijski z Pjongczangu (dwójki i czwórki), zgromadził 1686 punktów i o 37 wyprzedził Lochnera. Trzeci Kripps zakończył sezon z dorobkiem 1603 punktów.

Czwórki nie będą już rywalizować w PŚ w tym sezonie, za to na przełomie lutego i marca w niemieckim Altenbergu powalczą o medale mistrzostw świata.