SuperLega: Klub Bednorza z kompletem punktów

Siatkarze Leo Shoes Modena wygrali 3:1 w wyjazdowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy siatkarskiej z Top Volley Latina. W szeregach gości Bartosz Bednorz zdobył 18 punktów.

Modena przystępowała do starcia z Latiną w roli murowanego faworyta. Gospodarze niedzielnego meczu przegrali cztery z ostatnich pięciu spotkań i nic nie wskazywało na to, żeby mieli przełamać się z Modeną. W pierwszym secie goście prowadzili już 17:12 i odrobinę się rozluźnili, ale ostatecznie wygrali premierową partię 25:23.

W drugim secie inicjatywę przejęli zawodnicy Latiny i wygrali na przewagi - 28:26. Później do głosu na dobre doszli jednak goście i triumfowali w trzecim oraz czwartym secie - odpowiednio do 13 i 20. Dla Modeny była to 13. wygrana w obecnym sezonie SuperLegi. Siatkarze tego klubu wskoczyli tym samym na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając Perugię, która rozegrała jeden mecz mniej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Ivan Zaytsev, który zdobył 23 punktów.

Top Volley Latina - Leo Shoes Modena 1:3 (23:25, 28:26, 13:25, 20:25)