Dymisja kierownictwa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej

Inne
Dymisja kierownictwa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej
fot. PAP/EPA

Kierownictwo Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej (RusAF) podało się do dymisji w związku ze skandalem dopingowym w tym kraju - poinformowano w komunikacie. Pieczę nad związkiem sprawować będzie tymczasowo odpowiedni organ tamtejszego Komitetu Olimpijskiego.

Rezygnacja dyrekcji ma związek z sankcjami, jakie na Rosję nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) oraz międzynarodowa federacja lekkoatletyczna World Athletics (dawniej IAAF).

 

- Kryzys rosyjskiej lekkoatletyki trwa już od pięciu lat i wszyscy widzą, że będzie się jeszcze ciągnął. Następnym krokiem będzie podjęcie koniecznych działań, które przysłużą się walce z dopingiem - powiedział minister sportu Oleg Matycyn.

 

Nowy zarząd RusAF ma zostać wybrany 28 lutego.

 

Rosyjscy lekkoatleci nie mogą uczestniczyć w oficjalnych zawodach pod państwową flagą od 2015 roku. Wówczas krajowa federacja została zawieszona po wykryciu zorganizowanego systemu dopingowego.

 

Niedawno WADA wykluczyła Rosję z najważniejszych imprez międzynarodowych, w tym tegorocznych letnich igrzysk w Tokio oraz z zimowej olimpiady w Pekinie w 2022 roku. Rosyjska Agencja Antydopingowa złożyła protest, a sprawą zajmuje się obecnie Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze