Fornalik: Mogę powiedzieć, że mam hat tricka!

Piłka nożna

Mogę powiedzieć, że to hat trick. Myślę, że radość jest jeszcze większa, bo sztuką nie jest coś zdobyć, ale powtarzać to - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik, który po raz trzeci otrzymał tytuł Trenera Roku.

Był pan Trenerem Roku 2012. Czy smak tego zwycięstwa jest podobny?

 

Byłem nim również w roku 2009, więc mogę powiedzieć, że to hat trick. Myślę, że radość jest jeszcze większa, bo sztuką nie jest coś zdobyć, ale udowadniać to, powtarzać to. Mi się to udało, uzyskałem nagrodę dzięki Kapitule, za co dziękuję. A konkurencja była mocna: Jerzy Brzeczek zrobił wspaniały wynik z reprezentacją seniorów, a Czesław Michniewicz – na mistrzostwach Europy z kadrą U-21.

 

Mówi się też, że nagrodę otrzymał pan za pracę u podstaw w Gliwicach.

 

Jeżeli człowiek coś robi, ma pomysł, ma plan, a praca przynosi efekt, to cieszy. Szczególnie praca z drużyną, na którą nikt by nie postawił, że zostanie mistrzem Polski. Do tego dokładamy jeszcze fajną jesień - jesteśmy drużyną, która w kalendarzowym roku 2019 zdobyła najwięcej punktów. I to na pewno bardzo cieszy.

 

Myśli pan, że mistrzostwo można powtórzyć?

 

Wiele osób pyta mnie o to… W piłce wszystko jest możliwe, co pokazał nam poprzedni sezon. Celem większości drużyn jest wejście do ósemki. Natomiast po wejściu tam wszystko może się zdarzyć. 

Szymon Zaworski, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie