Jerzy Mielewski otrzymał Telekamerę "Tele Tygodnia" 2020

Siatkówka
Jerzy Mielewski otrzymał Telekamerę "Tele Tygodnia" 2020
Fot. PAP

Jerzy Mielewski otrzymał Telekamerę "Tele Tygodnia" 2020 dla komentatora sportowego roku. Komentator, dziennikarz i prezenter Polsatu Sport zdobył 38 procent głosów.

Jerzy Mielewski wygrał po raz drugi z rzędu. Przed rokiem zdobył 39 procent głosów, wyprzedzając na podium Rafała Patyrę i Jacka Laskowskiego. Tym razem wśród nominowanych ponownie byli Patyra i Laskowski, ale także Sergiusz Ryczel i Sebastian Szczęsny. Komentator Polsatu Sport zdobył 38 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Patyra (31 procent), a na trzecim Jacek Laskowski, który otrzymał 13 procent głosów. 

 

- Tradycyjnie dziękuję kolegom i koleżankom z Polsatu Sport z szefem Marianem Kmitą na czele. Polsat Sport obchodzi w tym roku okrągły jubileusz dwudziestolecia. To wspaniały rok dla nas wszystkich. Ta nagroda należy do was. Dziękuję widzom i kibicom, także tym kochanym "szaleńcom" z "Prawdy Siatki", bo myślę, że to właśnie oni oddawali na mnie swoje głosy. Dziękuję też Telewizji Polsat, że mogę realizować się również w projektach, które nie zawsze są związane stricte ze sportem. To dla mnie wielka rzecz, motywacja i szansa na rozwój. Dziękuję też rodzinie, a zwłaszcza mojej kochanej żonie Patrycji. Za sukcesem mężczyzny zawsze stoi kobieta - powiedział na scenie Jerzy Mielewski. 

 

Komentator i prezenter Polsatu Sport przyznaje, że takie nagrody są dla niego bardzo przyjemne. 

 

- Zawsze odbieram to jako sukces dyscypliny. Wiem, że jako dziennikarz siatkarski istnieję dzięki sukcesom reprezentacji. Tak było przed rokiem, kiedy gala odbywała się tuż po zdobyciu mistrzostwa świata przez naszych siatkarzy. Wiem, że załapałem się na euforię po zwycięstwie. Ostatni sezon siatkówki również był bardzo dobry - stwierdził niedawno Jerzy Mielewski.

 

- Wielką rzeczą była dla mnie praca przy siatkówce w ostatnich 20 latach, bo ostatnie lata to naście medali różnych imprez - i dziewczyn, i chłopców. Nasza siatkówka eksplodowała, jeżeli chodzi o poziom sportowy oraz medale, które przynosi Polakom, a nagroda jest dla mnie bardzo miła - dodał.

 

Zamiłowanie do sportu Mielewski odziedziczył po ojcu, który przez wiele lat był sędzią piłkarskim. Jego przygoda z siatkówką rozpoczęła się w szkole podstawowej. W liceum grał w barwach klubu MDK Warszawa. Pozostał przy swojej ukochanej dyscyplinie do chwili obecnej. Od 2002 roku spełnia się w roli komentatora i prezentera Polsatu Sport. Razem z Marcinem Lepą prowadzi również kanał "Prawda Siatki" na YouTube.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie