Mityng Orlen Cup: Kolejny mistrz świata wystąpi w Łodzi

Inne
Mityng Orlen Cup: Kolejny mistrz świata wystąpi w Łodzi
fot. Cyfrasport

Dwukrotny mistrz świata w skoku o tyczce Amerykanin Sam Kendricks dołączył do grona uczestników lekkoatletycznego mityngu Orlen Cup w Łodzi - poinformowali w poniedziałek organizatorzy zawodów, które odbędą się we wtorek 11 lutego w hali Atlas Arena. Wcześniej ogłoszono, że wystąpią tam także byli mistrzowie świata - kulomiot David Storl i skaczący o tyczce Shawn Barber.

O zakontraktowaniu 27-letniego mistrza globu z 2017 i 2019 r. organizatorzy imprezy poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tyczkarz z USA po złoto mistrzostw świata sięgał wynikiem 5,97 m w październiku ub r. w Dausze oraz dwa lata wcześniej w Londynie (5,95). Jest też brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (5,85).

Kendricks w ubiegłym roku podczas lekkoatletycznych mistrzostw USA w Des Moines triumfował z wynikiem 6,06. Wyżej na otwartym stadionie skakał tylko słynny Ukrainiec Sergiej Bubka, do którego od 25 lat należy rekord świata - 6,14.

 

Skok o tyczce zapowiada się jako najciekawsza konkurencja łódzkiego mityngu. W ubiegłym tygodniu zapowiedziano, że rywalem czołowych polskich zawodników - Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego będzie Kanadyjczyk Shawn Barber, który w hali skakał już 6 metrów i ma na koncie złoty medal mistrzostw świata z Pekinu (2015). W konkursie wezmą udział także mistrz Europy z 2016 r. Robert Sobera oraz mistrz Azji Ernest Obiena z Filipin i Grek Emmanouil Karalis.

 

Wśród polskich i zagranicznych gwiazd Orlen Cup Łódź 2020 są m.in.: kulomioci Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki oraz jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tej konkurencji ostatniej dekady Niemiec David Storl czy specjalistka skoku wzwyż Kamila Lićwinko. W biegu przez płotki start potwierdziła m.in. halowa rekordzistka świata juniorek Klaudia Siciarz. U panów ścigać będą się: Artur Noga, Damian Czykier, Brytyjczyk Richard Kilty i Amerykanin Mike Rodgers.

 

Mityng w Atlas Arenie rozpocznie się we wtorek 11 lutego o godz. 17. Zaplanowano pięć konkurencji: biegi na 60 m oraz na 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn oraz skok wzwyż kobiet.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze