Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczyna postępowanie wobec Cracovii

Piłka nożna
Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczyna postępowanie wobec Cracovii
fot. PAP

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zwrócił się do Sądu Rejonowego w Krakowie o nadesłanie wyroku zapadłego wobec Jacka P. oraz Rafała R. Powyższy wyrok ma stanowić podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec klubu Cracovia za przewinienia korupcji w sporcie sprzed ponad 15 lat - poinformował w poniedziałek PZPN.

PZPN poinformował w poniedziałek, że Adam Gilarski, czyli Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, zwrócił się do Sądu Rejonowego w Krakowie o nadesłanie wyroku z dnia 30 stycznia 2020 roku zapadłego wobec Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego) oraz Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej Cracovii). Wyrok karny dotyczy ustawiania meczów Cracovii w sezonie 2003/2004. Wyrok ma stanowić podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Cracovii.: "Komisja Dyscyplinarna PZPN (a wcześniej Wydział Dyscypliny PZPN), w związku z tzw. aferą korupcyjną w polskiej piłce nożnej w latach 2003-2005, ukarała kilkanaście klubów piłkarskich" - czytamy na stronie internetowej pzpn.pl.

 

Skazani nieprawomocnym wyrokiem z dnia 30 stycznia br. Jacek P. i Rafał R. dotychczas zaprzeczali swoim związkom z krakowskim klubem.

 

 

"Komisja Dyscyplinarna PZPN w niniejszej sprawie (...) stosowała będzie przepisy Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN oraz Uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PZPN z dnia 11 maja 2008 r. w sprawie zwalczania korupcji w polskiej piłce nożnej. Na podstawie powyższych regulacji Cracovii grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa, natomiast nie grozi kara przeniesienia do niższej klasy rozgrywkowej" - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze