Śliwa wraca na parkiet. Dwukrotna mistrzyni Europy zgłoszona do rozgrywek

Siatkówka
Śliwa wraca na parkiet. Dwukrotna mistrzyni Europy zgłoszona do rozgrywek
fot. PAP

Magdalena Śliwa może wkrótce pojawić się na siatkarskich parkietach. Była reprezentantka Polski została zgłoszona do składu TS Wisły Kraków, w której pełni również role trenerki. Zespół z Małopolski występuje w II lidze kobiet.

Śliwa to zasłużona zawodniczka oraz legenda kobiecej siatkówki. 50-letnia trenerka oraz siatkarka dwukrotnie zdobywała złoty medal na mistrzostwach Europy oraz wygrywała rozgrywki ligowe w Polsce i we Włoszech. Karierę zawodniczą zakończyła w 2015 roku, ale wkrótce będzie mogła wrócić do gry.

Trenerka "Białej Gwiazdy" zgłosiła się do rozgrywek II ligi kobiet. Nie będzie to dla niej nowa rola, ponieważ w 2006 roku występowała w Wiśle w roli grającej trenerki. Wtedy klub z Krakowa bił się o awans do ekstraklasy, ale tym razem zespół znajduje się w środku stawki. Podopieczne Śliwy plasują się na siódmym miejscu w tabeli.

Doświadczona siatkarka podjęła taką decyzję głównie za sprawą problemów kadrowych. W ostatnim czasie z emerytury wracały inne doświadczone zawodniczki, by pomóc swoim drużynom. 41-letnia Francesca Piccinini oraz 54-letnia Irina Kiriłłowa wróciły z siatkarskich emerytur

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie