Szalony mecz Napoli. Milik otworzył wynik spotkania

W spotkaniu 22. kolejki Serie A Napoli pokonało Sampdorię 4:2. Goście zwyciężyli po wyrównanym meczu, a dwa gole padły w końcówce spotkania. Do siatki trafiał Arkadiusz Milik, któremu asystował Piotr Zieliński. Cały mecz w drużynie gospodarzy zagrał Karol Linetty.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Napoli już w trzeciej minucie wyszło na prowadzenie po golu Milika. Polski napastnik otworzył wynik spotkania po dośrodkowaniu Zielińskiego. 25-letni snajper zdobył tym samym swoją ósmą bramkę w tym sezonie.

Kilkanaście minut później było już 2:0 dla zespołu Gennaro Gattuso. Elif Elmas podwyższył prowadzenie gości po stałym fragmencie gry. Macedończyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza.

Do przerwy Napoli prowadziło 2:1, ponieważ gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Gola dla Sampdorii zdobył Fabio Quagliarella, dla którego był to szósty gol w tych rozgrywkach. Trafienie wyraźnie pozwoliło uwierzyć w siebie piłkarzom Claudio Ranieriego.

W drugiej połowie Sampdoria była coraz bliżej wyrównania. Dziesięć minut po przerwie do siatki trafił Gaston Ramirez, ale gol nie został uznany. Sędzia po konsultacji VAR anulował trafienie, ponieważ dopatrzył się zagrania ręką.

Gospodarzom udało się jednak zdobyć bramkę na 2:2. Arbiter Federico La Penna po raz kolejny skorzystał z technologii VAR i podyktował rzut karny po faulu Kostasa Manolasa na Quagliarelli. Jedenastkę na gola zamienił Manolo Gabbiadini, a król strzelców ubiegłego sezonu Serie A musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, do gry wróciło Napoli. Gola strzelił Diego Demme. Niemiec wykorzystał odbitą od obrońcy piłkę i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi na obronę. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Dries Mertens.

Sampdoria - Napoli 2:4 (1:2)
Bramki: Quagliarella 26, Gabbiadini 73 - Milik 3, Elmas 16, Deme 83, Mertens 90

Sampdoria: Emil Audero - Morten Thorsby, Lorenzo Tonelli, Omar Colley, Tommaso Augello - Gaston Ramirez (68' Gonzalo Maroni), Albin Ekdal, Jakub Jankto (79' Ronaldo Vieira), Karol Linetty - Manolo Gabbiadini, Fabio Quagliarella (75' Federico Bonazzoli)

Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Kostas Manolas, Giovanni Di Lorenzo, Mario Rui - Eljif Elmas (79' Matteo Politano), Stanislav Lobotka (61' Diego Demme), Piotr Zieliński - Jose Callejon (72' Dries Mertens), Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne

Żółte kartki: Jankto, Ekdal, Ramirez, Linetty - Elmas, Demme, Politano
Sędzia: Federico La Penna