Vuelta a San Juan: Triumf Evenepoela, Poljański trzynasty

Belg Remco Evenepoel z ekipy Deceuninck-Quick Step wygrał siedmioetapowy wyścig kolarski Vuelta a San Juan w Argentynie. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) w swoim pierwszym starcie w tym sezonie zajął 13. miejsce.

Evenepoel, który w przeddzień wyścigu świętował 20. urodziny, objął prowadzenie po wygranym trzecim odcinku, jeździe indywidualnej na czas w Punta Negra.

W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 33 sekundy świetnego torowca Filippo Gannę, startującego w barwach reprezentacji Włoch, oraz o 1.01 Hiszpana Oscara Sevillę (Team Medellin). Poljański stracił do zwycięzcy 3.41. Drugi z polskich kolarzy Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 98. lokatę ze stratą 27.20.

Wyścig w Argentynie, mimo niższej rangi (2.Pro), był silnie obsadzony. Trzy etapowe zwycięstwa odniósł Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates), który był najszybszy także na ostatnim odcinku wokół San Juan, wyprzedzając po finiszu z peletonu Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) i swojego rodaka Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick Step).