Azjatycka LM: Mecze chińskich drużyn przełożone z powodu koronawirusa

Piłka nożna
Azjatycka LM: Mecze chińskich drużyn przełożone z powodu koronawirusa
fot. PAP

Mecze chińskich klubów w fazie grupowej Ligi Mistrzów zostały przełożone na kwiecień i maj z powodu epidemii koronawirusa - postanowiła Azjatycka Konfederacja Piłkarska (AFC) na nadzwyczajnym spotkaniu w Kuala Lumpur.

Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Azji rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a wezmą w nich udział cztery chińskie ekipy: Guangzhou Evergrande, Shanghai Shenhua, Shanghai SIPG oraz Beijing FC. Drużyna z Kantonu dwukrotnie w nich triumfowała - w 2013 i 2015 roku.

 

AFC zrobiła wyjątek dla zespołu z Pekinu, który zgodnie z planem zagra 18 lutego w Tajlandii z Chiangrai United. Piłkarze ze stolicy Chin przygotowują się do meczu na obozie w Korei Południowej.

 

Epidemia koronawirusa wybuchła przed Nowym Rokiem w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Nowy koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. W Chinach potwierdzono do tej pory ponad 20 tys. zakażeń, a 426 osób zmarło. W samym Wuhan wirusa wykryto już u 6384 osób i odnotowano 313 zgonów. Tylko w ciągu jednej doby we wtorek w Wuhan potwierdzono 1242 zakażenia.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nowy wirus stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze