El. piłkarskich ME kobiet: "Wygrane w marcu są konieczne"

Piłka nożna
El. piłkarskich ME kobiet: "Wygrane w marcu są konieczne"
fot. Cyfrasport

Polskie piłkarki nożne marcowymi meczami z Mołdawią w Warszawie i Azerbejdżanem na wyjeździe wznowią eliminacje do mistrzostw Europy. - Jeśli chcemy o czymś myśleć w tych kwalifikacjach, musimy te spotkania wygrać – powiedział trener Polek Miłosz Stępiński. - Cieszę się, że na zgrupowaniu przed pierwszym meczem będziemy mieć pięć dni treningowych. To komfortowa sytuacja. Oczywiście, rywale też mają czas i zobaczymy, co wymyślą. Musimy być gotowi na różne scenariusze – dodał selekcjoner.

Stępiński podkreślił, że najważniejsza dla niego jest forma, w jakiej na zgrupowanie przyjadą kadrowiczki. Tym razem zimą nie ma żadnego obozu, ponieważ termin „wypadł” z międzynarodowego kalendarza.

 

- Trudno, nie ma terminu, to nie ma. Inni też nie mieli zgrupowań. Będziemy mieli kapitalne warunki przygotowań przed meczem z Mołdawią, w ciszy i spokoju, z pełnowymiarowym, trawiastym boiskiem do własnej dyspozycji. Jak będzie ze zdrowiem zawodniczek – zobaczymy. W kilku przypadkach jest to na razie niewiadomą – stwierdził trener.

 

Do 14 lutego ogłoszone zostaną powołania dla piłkarek z klubów zagranicznych. „Wiosna” w polskiej Ekstralidze ruszy na przełomie lutego i marca, wcześniej zaplanowano mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski.

 

Spotkanie z Mołdawią zostanie rozegrane 7 marca na stadionie Polonii Warszawa, poprzedzi je zgrupowanie w Kępie, niedaleko Płońska. Cztery dni po meczu w stolicy Biało-Czerwone na wyjeździe zmierzą się z Azerbejdżanem. Kadra poleci tam czarterem, a mecz zostanie rozegrany na sztucznej trawie.

 

- Trudno porównywać tych rywali. Są niżej notowani od nas i jeśli chcemy o czymś myśleć o czymś w tych eliminacjach, musimy bezwzględnie oba spotkania wygrać – ocenił szkoleniowiec.

 

W kwietniu jego drużyna zagra z Mołdawią i Azerbejdżanem rewanże. Tego drugiego rywala Polki podejmą w Gdyni 9 kwietnia.

 

- Podczas trzech lat mojej pracy z kadrą, ciągle ktoś niej wypada w powodów zdrowotnych. To jedyne, na co nie mam wpływu, a bardzo istotne w pracy każdego trenera. Dlatego trzeba trzymać kciuki, chuchać i dmuchać, by nic złego się nie wydarzyło – podsumował Miłosz Stępiński.

 

Jego zespół zaczął eliminacje od bezbramkowego remisu z wyżej notowaną Hiszpanią, z którą Polki grały w Lublinie. Dla rywalek był to juz trzeci mecz i pierwsza strata punktów.

 

Biało-Czerwone miały zainaugurować walkę o ME wyjazdowym meczem z Czeszkami 3 września. Dzień przed spotkaniem zostało ono przełożone o rok z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek.

 

Rywalami Polski w grupie D Euro 2021 są Czechy, Azerbejdżan, Mołdawia i Hiszpania. W eliminacjach ME uczestniczy 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo.

 

Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia.

 

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w eliminacjach Euro 2021:

 

7 marca 2020 - Polska – Mołdawia

11 marca 2020 - Azerbejdżan – Polska

10 kwietnia 2020 - Polska – Azerbejdżan

14 kwietnia 2020 - Mołdawia – Polska

9 czerwca 2020 - Hiszpania – Polska

18 września - Czechy - Polska

22 września 2020 - Polska – Czechy.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE ELIMINACJI PIŁKARSKICH ME KOBIET

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie