Gwiazda reprezentacji Niemiec wraca z Chin do kraju

Siatkówka
Gwiazda reprezentacji Niemiec wraca z Chin do kraju
fot. CyfraSport

Louisa Lippmann skorzystała z faktu, że sezon siatkarski w Chinach dobiegł końca i wróciła do ojczyzny. Reprezentantka Niemiec podpisała kontrakt z liderem Bundesligi Kobiet - SSC Palmberg Schwerin.

Lippmann ostatnio była siatkarką klubu z Szanghaju, z którym sięgnęła po wicemistrzostwo Chin. W całym sezonie była najlepszą punktującą ligi z 307 oczkami na koncie. Rywalizacja finałowa zakończyła się 14 stycznia - 48 godzin po tym, jak Lippmann wraz z reprezentacją Niemiec przegrała w finale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Niemka zdążyła przenieść się do Państwa Środka na ostatni mecz finałowy, ale mimo jej poświęcenia Shanghai przegrał z Tianjin i sięgnął po srebrne medale.

 

Atakująca niemieckiej kadry postanowiła zaś kontynuować karierę w klubie, z którego wyruszyła za granicę. W barwach zespołu z Meklemburgii-Pomorza Przedniego grała już w latach 2016-2018, zanim zasiliła włoski klub Il Bisonte Firenze. Po roku spędzonym na Półwyspie Apenińskim przeniosła się właśnie do Chin.

 

Grając w barwach SSC Palmberg Schwerin wywalczyła dwukrotnie mistrzostwo Niemiec, a także Superpuchar kraju. Teraz dołącza do zespołu, który w sezonie 2018/2019 pod nieobecność Lippmann stracił miano hegemona za naszą zachodnią granicą. Atakująca ma pomóc aktualnemu liderowi tabeli Bundesligi w odzyskaniu mistrzowskiego tytułu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze