Legenda Barcelony kończy karierę

Piłka ręczna
Legenda Barcelony kończy karierę
fot. PAP

Jeden z najlepszych prawoskrzydłowych świata - Victor Tomas zakończy karierę po sezonie 2019/2020. Piłkarz ręczny, który całą dorosłą karierę spędził w Barcelonie ogłosił swoją decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Tomas gra w Barcelonie od 2002 roku, kiedy to trafił do dorosłej drużyny Blaugrany z zespołu Juvenil. Cała jego zawodowa kariera związana jest z jednym klubem, z którym trzy razy zwyciężał w Lidze Mistrzów i 11 razy triumfował w lidze hiszpańskiej.

 

Przez kilkanaście lat był również bardzo ważną częścią reprezentacji Hiszpanii, w której zadebiutował w wieku 22 lat w 2007 roku. Rozegrał w niej prawie 200 spotkań, których rzucił 539 goli. Przez całą karierę występował na pozycji prawoskrzydłowego.

 

Kilka lat temu rozpoznano u niego problemy natury kardiologicznej i kariera Hiszpana zawisła na włosku. Wciąż jednak regularnie grał w barwach Barcelony. Teraz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej powiedział "pas". - Nie jest to sposób zakończenia kariery, jaki sobie wyobrażałem, ale sprawy potoczyły się w ten sposób. Chcę żyć normalnie w przyszłości i aby to zrobić, muszę podjąć tę decyzję - powiedział.

 

Od sezonu 2020/2021 zawodnikiem Barcelony będzie Blaż Janc, który przejdzie do stolicy Katalonii z PGE Vive Kielce. To on stanie przed trudnym zadaniem zastąpienia legendy w barwach Barcy.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze