Następcy Kubiaka i Kurka? Akcje, które warto zobaczyć i nazwiska, które warto zapamiętać (WIDEO)

Siatkówka

Młodzi siatkarze SMS PZPS I Spała przegrali z BBTS Bielsko-Biała 1:3 w meczu Krispol 1. Ligi, ale zdołali nawiązać walkę z jedną z czołowych drużyn w tabeli. Pokazali w tym spotkaniu próbkę sporych możliwości i choć w tym wieku trudno już wróżyć im wielkie siatkarskie kariery, w przyszłości kilku z nich może stanowić o sile drużyn PlusLigi. Kilka efektownych akcji nastoletnich zawodników ze Spały w załączonym materiale wideo.

Siatkarze SMS PZPS I spotkanie z BBTS rozpoczęli w składzie: Jakub Durski (rozgrywający), Jakub Czerwiński i Michał Gierżot (przyjmujący), Przemysław Kupka (atakujący), Jordan Zaleszczyk i Adrian Markiewicz (środkowi) oraz Jakub Dereń (libero). W dalszej fazie meczu na parkiecie pojawili się również: Mateusz Borkowski i Michał Nowakowski (przyjmujący), Dawid Dulski (atakujący) oraz Igor Gniecki (rozgrywający).

 

Podopieczni trenera Marka Skrobota nie zdołali co prawda zdobyć punktu w starciu z faworyzowanym rywalem, ale nawiązali wyrównaną walkę. A przypomnijmy, że mówimy tu o zawodnikach w większości siedemnasto- i osiemnastoletnich.

 

Najwięcej pochwał za ten występ zebrali Michał Gierżot i Przemysław Kupka. Obaj rocznik 2001, obaj obdarzeni dobrymi warunkami fizycznymi. Kupka (202 cm) był najlepiej punktującym graczem meczu – wywalczył 21 oczek (20/46 = 43% w ataku + 1 blok); Gierżot (203 cm) zdobył dla swej drużyny 19 punktów (16/31 = 51% w ataku + 3 zagrywką). Warto oczywiście zwrócić uwagę również na kilku innych graczy drużyny ze Spały.

 

Czy trafią oni w przyszłości do PlusLigi, a może nawet do reprezentacji Polski? Przed nimi daleka droga, ale z pewnością warto kibicować i życzyć powodzenia tym zdolnym siatkarzom.

 

Kilka efektownych akcji siatkarzy SMS PZPS I Spała w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie