Nowy napastnik w Wiśle! Transfer z Austrii Wiedeń

Piłka nożna
Nowy napastnik w Wiśle! Transfer z Austrii Wiedeń
fot. Wisła Kraków

Piłkarzem Wisły Kraków został Alon Turgeman. Napastnik Austrii Wiedeń ma na swoim koncie dwa mecze w reprezentacji Izraela. Turgeman "zastąpi" Airama Cabrerę, którego transfer do Wisły upadł na ostatniej prostej.

"Maor dał radę, Dudu dał radę, Alon też da radę przy Reymonta! Podpisany dokładnie o 19:06 - coś w tym musi być" - napisał na Twitterze członek Rady Nadzorczej Wisły Kraków Tomasz Jażdżyński. Tym samym ogłosił kolejny transfer swojego klubu. Na Reymonta wiosną będzie występować Alon Turgeman. Napastnik Austrii Wiedeń "wskoczył" w miejsce Airama Cabrery, którego transfer upadł na ostatniej prostej.

 

28-letni Turgeman najbliższe miesiące spędzi w Krakowie na zasadzie wypożyczenia. W umowie znalazła się także opcją wykupu i przedłużenia kontraktu o dwa lata. W Austrii występował od 2018 roku. W trwającym sezonie na boisku pojawił się ośmiokrotnie, zdobył trzy bramki i zanotował asystę. 

 

Przed grą w austriackiej Bundeslidze Turgeman był zawodnikiem Maccabi Hajfa. W tym klubie w 130 spotkaniach zdobył 35 bramek. Wcześniej występował w Hapoelu Haifa, Hapoelu Tel Avivczy czy Bnei Yehuda. Serwis Transfermarkt.de wycenia go na 800 tys. euro. 

 

Wisła zajmuje obecnie piętnaste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze