PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Powrót Michała Winiarskiego do Bełchatowa będzie najważniejszym wydarzeniem wtorkowego wieczoru z siatkówką. Trefl Gdańsk prowadzony przez Winiarskiego zmierzy się na wyjeździe z jego byłym klubem - PGE Skrą Bełchatów. Transmisja meczu PlusLigi PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport.

Będzie to pierwsze spotkanie trenera gości Michała Winiarskiego w hali Energia, w której rozegrał mnóstwo meczów jako siatkarz, a później drugi szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny. 4 czerwca 2019 roku Winiarski został jednak oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Trefla Gdańsk i swój pierwszy mecz w tej roli rozegrał... przeciwko Skrze. 27 października w Gdańsku Trefł przegrał z bełchatowianami 1:3, a goście nie mieli litości dla byłego reprezentanta Polski.

 

Późniejsze występy gdańszczan również nie napawały wielkim optymizmem, a pod wodzą Winiarskiego Trefl do tej pory uzbierał po osiem zwycięstw i porażek. Mimo tak wyrównanego bilansu siatkarze z Pomorza zajmują wysokie piąte miejsce w tabeli, tracąc do PGE Skry tylko dwa miejsca. Różnica w punktach jest już jednak wyraźna, bo bełchatowianie mają ich na koncie 43, przy 25 oczkach Trefla.

 

Również forma obu drużyn w ostatnich tygodniach jest zgoła odmienna. Co prawda gdańszczanie wygrali ostatnio z AZS-em Olsztyn 3:0, to wcześniej zaliczyli aż 6 porażek z rzędu, przez co uciekła im czołówka ligi. W niej swoje stałe miejsce ma za to PGE Skra, która ostatnio wygrała 9 mecz z rzędu. Mimo to Winiarski liczy po cichu, że urwie punkty swojemu byłemu klubowi.

 

- PGE Skra Bełchatów na zawsze zostanie w moim sercu. To klub, w którym spędziłem większość życia sportowego, tu stworzyłem dom dla swojej rodziny, moje dzieci chodziły tu do szkoły, więc to miasto było i będzie bliskie mojemu sercu. Mogę tylko podziękować za te wszystkie lata zarządowi klubu, kolegom z zespołu, a przede wszystkim kibicom. Były to dla mnie fantastyczne lata. Zaczęła się jednak moja nowa sportowa przygoda i zrobię wszystko, by Trefl Gdańsk urwał jakieś punkty, a może nawet wygrał - powiedział Winiarski przed wtorkowym meczem.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk od 20:30 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze