PŚ w biegach: "Bokserska" kontuzja Klaebo

Zimowe
PŚ w biegach: "Bokserska" kontuzja Klaebo
fot. Cyfrasport

Trzykrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich z Pjongczangu, obecnie wicelider Pucharu Świata Norweg Johannes Hoesflot Klaebo złamał dwa palce lewej ręki podczas starcia z maszyną do boksowania w jednym z pubów w Trondheim. Nie wystartuje przez co najmniej dwa tygodnie.

- Myślę, że moja rywalizacja o Kryształową Kulę właśnie się zakończyła. Mam palce w usztywniających szynach, tak że o normalnych treningach nie ma mowy, a tym bardziej startach - powiedział Klaebo na antenie telewizji NRK.

 

Dopiero w poniedziałek wieczorem w tej stacji podał okoliczności odniesienia kontuzji. Opisał jak do niej doszło: - Byłem w weekend wieczorem z kolegami na mieście. Najpierw bawiliśmy się na kręglach, a później wybraliśmy się na piwo i w jednym z pubów zauważyliśmy maszynę do sprawdzania siły uderzenia bokserskiego. Jako zawodowy sportowiec, dopingowany przez kolegów potraktowałem to wyzwanie poważnie i tak uderzyłem, że maszyna zadzwoniła obwieszczając rekordową ilość punktów. Po brawach zebranej publiczności proszącej o bis postanowiłem poprawić wynik, lecz uderzyłem z całej siły w kant metalowej obudowy urządzenia.

 

Lekarze stwierdzili, że usztywnienie zdejmą dopiero 13 lutego i przeprowadzą kolejne badania. Szwedzko-norweskie sześcioetapowe Zawody Ski Tour 2020 pomiędzy Oestersund i Trondheim, w których Klaebo jest jednym z faworytów rozpoczynają się dwa dni później. - Myślę, że nie mam szans na start w nich. Trudno, za głupotę się płaci, czasami bardzo dużo - powiedział Norweg.

 

23-letni Klaebo jest objawieniem norweskich biegów narciarskich i poza trzykrotnym złotem olimpijskim w Pjongczangu zdobył trzy tytuły podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Seefeld, a także dwa razy wygrał PŚ w punktacji generalnej. Z kolei małą Kryształową Kulę w klasyfikacji sprintów zdobył trzykrotnie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze